زمان انتشار: ۱۳۹۳ شنبه ۲ اسفند ساعت 11:39 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ ساعت 11:14    تعداد بازدید: 2234    کد مطلب: 12903

سیمای اداره کل تأمین اجتماعی استان گلستان


تاریخچه اداره کل تأمین اجتماعی استان گلستان
منطقه شرق مازندران در آذر ماه 1376 بنا به مصوبه مجلس شورای اسلامی با 7 شهرستان، 16 بخش و 45 دهستان از استان مازندران منتزع و تشکیل استان نوبنیادی به نام استان گلستان را داد.
این اداره کل سعی نموده علاوه بر ارائه خدمات مطلوب و به هنگام به بیمه شدگان عزیز، نسبت به برقراری ارتباط موثر، پویا و منطقی با مسئولان و مقامات مرکز و محلی و همچنین جوامع کارگری و کارفرمایی بر غنای سطح خدمات خود بیفزاید بطوریکه توانست علیرغم همه مشکلات ناشی از نوبنیاد بودن استان با آموزشهای مستمر و مداوم کارکنان، تشکیل جلسات ، نظارت کنترل و هدایت به کلیه اهداف از پیش تعیین شده دست یابد در این خصوص این اداره کل اولین استانی بوده که کلیه شعب و واحدهای بیمه ای آن میکانیزه و دستورالعملهای مکانیزه در آن پیاده و اجرا شده است.

سیمای استان گلستان

 

استان گلستان به مرکزیت شهر گرگان و با وسعت حدود 22 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 1846939 نفر می باشد. موقعیت جغرافیایی این استان از شمال به جمهوری ترکمنستان - از غرب به استان مازندران واز شرق به استان خراسان شمالی و از شمال به دریآی خزر - از جنوب به استان سمنان منتهی می شود.

این استان دارای 14 شهرستان به نام‌های آزادشهر، آق قلا، گرگان، گنبدکاووس، ترکمن، گمیشان، رامیان، کردکوی، بندرگز، علی آباد کتول، کلاله، مراوه تپه و مینودشت ، گالیکش و دارای ۲۵ شهر و ۲۳ بخش و ۵۳ دهستان می‌باشد. در این استان اقوام مختلفی همچون ترک - ترکمن - بلوچ و قزاق - فارس - سیستانی و مازندرانی زندگی می کنند .   

استان گلستان بیش از 600 هزار هکتار زمین، آبى و دیم، زیر کشت دارد. گندم، جو، پنبه و آفتاب‌گردان از فراورده‌هاى کشاورزى اصلى این استان است. بیش از50 درصد از پنبه‌ و 10 درصد گندم کشور از این استان به دست مى‌آید.

نزدیک 18 درصد از سطح این استان را جنگل‌ها پوشانده‌اند،

۶۱ درصد از جمعیت استان را اهل تشیع و ۳۹ درصد از آنان را اهل تسنن تشکیل می‌دهند.

میانگین بارش سالانه‌ى آن 3 برابر میانگین بارش سالانه کشور است .

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha